Виктор Уембаняма вкарва 30, Спърс се забърква в 5 мача с победа със 118-105 над Трейл Блейзърс
AP News | 2023-12-29 | 07:56:33

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Виктор Уембаняма има 30 точки, шест борби, шест асистенции и седем блокади като Сан Антонио Спърс прекъсна поредица от пет загуби с победа със 118-105 над Портланд Трейл Блейзърс в четвъртък вечер.

Джеръми Сочан добави 16 точки и седем борби за Сан Антонио. Уембаняма имаше 30 или повече точки за трети път този сезон. Избраният номер 1 в драфта вкара 30 при загуба от Лос Анджелис Лейкърс на 13 декември и имаше 38 при победа над Финикс Сънс на 2 ноември.

Уембаняма направи шоу в мач срещу друг избраник от лотарията Скуут Хендерсън.

Хендерсън завърши с 25 точки, четири асистенции и шест пропуснати топки при загубата на Портланд. Малкълм Брогдън и Джерами Грант вкараха по 29, тъй като Трейл Блейзърс не успяха да преодолеят бързия старт на Сан Антонио.

Шпорите никога не изоставаха, като изградиха преднина от 28 точки през първата четвърт и пренесоха преднина от 38-14 във втората.

Шпорите вкараха 14 за 21 (67%) през тримесечието, докато Портланд отбеляза 5 за 23 (22%)

Портланд беше без титулярния пойнтгард Анфърни Саймънс, който беше извън терена поради заболяване. Центърът на Блейзърс Дуоп Рийт, който отбеляза най-високите в кариерата си 25 точки при победата със 130-113 над Сакраменто във вторник, също беше късна драскотина с болки в гърба.

Портланд намали преднината на Сан Антонио през втората четвърт, но въпреки това Спърс взе предимство с 59-45 на почивката.

Портланд намали преднината на Спърс осем при 69-61 с 6:37 до края на третия, но така и не се доближи. Спърс увеличиха преднината си до 87-74 в последния период.

След като направиха само три удара от далечно разстояние през първото полувреме, Портланд направи четири тройки в първите пет минути на второто полувреме, но успя да преодолее Уембаняма и Спърс.

Спърс: В Портланд в петък вечер.

Трейл Блейзърс: Домакин на Сан Антонио в петък вечер .